Bursa ve Türkiye ekonomisine büyük katma değer sağlayan üyeleri ile sivil ekonomik toplumda güç birliğinin ifadesi olan Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD), Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB) yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

Konuyla ilgili basın bülteni aşağıdadır.

URTEB’den BUSİAD’a nezaket ziyareti

Geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleştirdiği genel kurul sonrası görevi devralan Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB) yönetim kurulu üyeleri BUSİAD’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi. BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete URTEB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özenalp ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mürsel Öztürk, Handan Özcebe ve Emir Turupcu katıldı. BUSİAD’ın Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu konumunda bulunduğunu ifade eden Ahmet Özenalp, BUSİAD ile iş birliği yaparak daha geniş çaplı etkinlikler gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini söyledi. Özenalp, sanayicinin layık olduğu şekli ile desteklenmesi ve sanayi tesislerine gereken ilginin gösterilmesi gerektiğini belirterek, günümüzde yoğun rekabet ortamında bulunduklarını ve rekabetçiliğin öneminin hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini söyledi. Özellikle rekabetçiliğinin öneminin vurgulanacağı programları ortak bir çalışmayla ele alarak kamuoyu ile paylaşabileceklerini dile getiren Özenalp, son dönemde rekabet ihlallerinin her alanda arttığına ve yüzde 98’i KOBİ’lerden oluşan ülke ekonomisi içindeki sektörlerin rekabet hukukunun doğru işletilmesi adına çeşitli düzenlemeler yapması gerektiğine vurgu yaptı.

Günal Baylan da rekabetçilik konusunun her zaman iş dünyasının ana gündem maddelerinden biri olduğunu ifade ederek, bu ve diğer konularda URTEB ile iş birliğine hazır olduklarını belirtti. BUSİAD’ın da MARSİFED çatısı altında faaliyetlerine devam ettiğini hatırlatan Baylan, ortaklaşa girişilen çalışmaların daha geniş kitlelere ulaştığını ve daha fazla ses getirdiğini kaydetti. Baylan, geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleştirdikleri sempozyumda, adı son yıllarda sıkça duyulmaya başlanan Endüstri 4.0 uygulamalarına değindiklerini söyleyerek, önümüzdeki dönemde de bu konuyu detaylı bir şekilde ele alan bir proje üzerinde çalıştıklarını, söz konusu kavram çerçevesinde rekabetçiliğin çok daha fazla öne çıkacağını sözlerine ekledi.

(31.05.2016)

BUSİAD, Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB) yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

BUSİAD Başkanı Günal Baylan, URTEB Başkanı Ahmet Özenalp’e günün anısına plaket takdim etti.

Categories: Basın Haberleri

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir