URTEB Rekabet Merkezi, bünyesinde etkin olarak görev alan, eğitim ve programlara katılan gönüllü öğrencileri, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde anlaşmalı olduğu kurumlara stajyer olarak gönderiyor.

Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği, 2019 Şubat ayında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde açtığı Rekabet Merkezi ile birlikte çalışma rotasını üniversite öğrencilerine çevirdi. Merkez aracılığıyla üniversite-sanayi işbirliğini geliştirebilecek çeşitli alan eğitimlerinden, girişimciliğe kadar pek çok etkinlik ve program gerçekleştiriliyor.

Kısa bir süre önce programlara dahil edilen AB projeleri ve Erasmus çalışmaları da sonuç vermeye başladı. Rekabet Merkezi, bünyesinde etkin olarak görev alan, eğitim ve programlara katılan gönüllü öğrencileri Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde anlaşmalı olduğu kurumlara stajyer olarak gönderiyor. İlk kez yurtdışı deneyimi yaşayacak öğrencilerin konaklama, yol ve diğer birçok ihtiyacı da URTEB tarafından karşılanıyor.

AVUSTURYA’DA STAJ YAPMAYA BAŞLADILAR

Yurtdışı staj programı kapsamında Rekabet Merkezi gönüllüsü iki öğrenci, geçtiğimiz kasım ayında Avusturya’nın Linz kentinde staj faaliyetlerine başladı. Sivil toplum eğitimleri, AB-Türkiye ilişkileri, özel sektörde istihdam gibi programlarla eğitim almaya başlayan öğrenciler, bunun yanı sıra dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrenciler ile eğlenceli aktivitelere katılıyor. Farklı kültürlerle etkileşim sağlayan öğrenciler, Türkiye’nin kültürel zenginliklerini de diğer ülkelerden gelen gönüllülere tanıtıyor. Gençler ayrıca, bu etkileşim sayesinde kendilerini yabancı dil konusunda geliştirme imkânına da sahip oluyor.

Categories: Sinerji

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir